terapia alkoholowa Kraków

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakowoż nie musisz sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych metod terapii, jakie pomogą Ci w przezwyciężeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego i pełnego życia.

Leczenie alkoholika

Różne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu powinno być kontrolowane przez zespół profesjonalistów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez speców, jacy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, należy asystować w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed zainicjowaniem kuracji jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. Niekiedy jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny bądź też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga również rozpocząć dyskusję na temat dostępnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma właściwego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele pobocznych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, kłopoty finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.