Profesjonalne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Aktualnie kobiety na ogół dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa przeróżna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/opieka-poloznej

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z czasem ciąży oraz połogu.
W kolosalnym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, wobec tego również całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez zawodowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednak przede wszystkim także ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje ogrom radości, lecz także o jego zdrowie należy zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wobec tego również zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci tworzone są doskonałe warunki lecznicze. Lekarze dbają nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, ale też o ich komfort i odpowiednie samopoczucie, które ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług speców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.